Zewnętrzne archiwum – jak je zorganizować, gdy brakuje Ci miejsca w biurze?

Nawet w dobie powszechnej elektronizacji danych i rozmaitych formalnych procedur, dokumentacja papierowa wciąż ma się dobrze. Konieczność archiwizowania przez określony czas jest wymagana ustawowo, jednak czasem zwyczajnie brakuje na to miejsca. Jak możesz temu zaradzić i sprawić, aby w Twojej firmie nie dominowała? Jest na to sposób!

Komu przyda się zewnętrzny magazyn na archiwum?

Obowiązek archiwizacji dokumentów w firmie dotyczy tych księgowych, zakupowych, ale także osobowych. Dane te mają charakter poufny i należy przechowywać je w sposób uporządkowany i w bezpiecznych warunkach. Często w związku z tym szuka się dodatkowej przestrzeni w postaci półek, regałów czy szaf – nie zawsze jednak pozwala a to przestrzeń obiektu.

Jednym z ciekawych rozwiązań są wówczas samoobsługowe magazyny. Wrocław, Warszaw, Kraków czy Poznań to miasta, w których takie obiekty funkcjonują i cieszą się rosnącą popularnością od kilku lat. Dlaczego to akie wygodne?

Self storage jako firmowe archiwum – dlaczego warto?

Boksy u takich magazynowych operatorów, jak Kangu są dla klientów przez całą dobę. Właściwie w każdym dowolnym momencie masz dostęp do swojego dobytku nawet poza standardowymi godzinami pracy. Na jakie warunki możesz liczyć? Poza uniwersalnymi zabezpieczeniami, jak:

  • ochrona fizyczna;
  • nowoczesny monitoring;
  • system kontroli dostępu do boksu;

w magazynie samoobsługowym samodzielnie dopasujesz warunki przechowywania do własnych potrzeb. Nie musisz martwić się, że stosy dokumentacji zawilgotnieją, spłoną czy zostaną uszkodzone w inny sposób. Jednym z najważniejszych parametrów, o które dbają operatorzy magazynów self storage, to właściwa temperatura wewnątrz obiektu.

Decydując się na wynajem pomieszczenia na archiwum, masz do dyspozycji różne metraże i kształty boksów. Wszystko tak naprawdę zależy od twoich potrzeb. Mogą z tego korzystać zarówno wielkie korporacje, jak i małe rodzinne firmy – piętrząca się dokumentacja to w końcu dość powszechny problem.