Jak podróżować samolotem w najbardziej wygodny sposób?

Wybierz najlepszy fotel

Podczas odprawy możesz mieć możliwość wyboru miejsca, w którym będziesz podróżować. Jeśli uda Ci się zdobyć miejsce w pierwszym rzędzie, będziesz szczęściarzem ze względu na dodatkową przestrzeń na nogi. Inną opcją jest rząd wyjść awaryjnych, który również ma więcej miejsca. Jeśli się to nie uda, wybierz miejsce przy przejściu, dzięki czemu będziesz mógł nieco rozprostować nogi i nie będziesz przeszkadzał śpiącej osobie obok w wysiadaniu.

Ubierz się jak najwygodniej

Nigdy przenigdy nie zakładaj obcisłych ubrań podczas podróży. Nawet jeśli dostaniemy koc, najlepiej założyć ciepły sweter i długie skarpety, aby nie zmarznąć. Weź buty, które możesz łatwo zdjąć, zarówno do odpoczynku, jak i na wypadek, gdybyś musiał opuścić samolot z powodu jakiegoś zdarzenia.

Pij wodę

Nawet jeśli podczas lotu oferowane są napoje alkoholowe, jeśli chcesz zachować chłód i nawodnienie, sugerujemy, abyś wybrał wodę zamiast alkoholu lub napojów bezalkoholowych, które mogą wzdymać żołądek i sprawić, że poczujesz się niekomfortowo. Plus, jeśli podróżujesz na drugi kranieć świata, pomoże ci to łatwiej pokonać jetlag.

Zdecyduj o idealnym czasie na pójście do toalety

Podczas długiej podróży każdy będzie musiał skorzystać z toalet więcej niż raz, więc lepiej wybrać idealny czas, aby nie musieć zbiegać się ze wszystkimi. Najlepszym momentem jest start po momencie, kiedy wolno wstać, a także godzina przed lądowaniem. Jeśli wybierzesz się po porze obiadowej lub o świcie, z pewnością będziesz musiał być częścią kilkunastominutowej kolejki.

Przygotuj swoją rozrywkę

Nie zapomnij ściągnąć kilku albumów na smartfona i oczywiście zabierz słuchawki. Chociaż linie lotnicze zazwyczaj gwarantują rozrywkę, możesz mieć pecha, że Twój monitor ulegnie awarii i nie będzie można nic z tym zrobić.

Poduszka na szyję

Nie ma gadżetu bardziej przydatnego dla podróżnika, któremu zależy na komforcie, niż poduszka pod szyję. Więcej o przydatności poduszki w: https://www.wetlina24.pl/wygodna-poduszka-do-spania-zabierz-taka-w-kazda-podroz

Unikaj ciężkiego jedzenia

Jedzenie w klasie ekonomicznej linii lotniczych zazwyczaj nie ma najlepszych recenzji ani najlepszego smaku. Zalecamy jednak wybór najlżejszego dania, ponieważ nie chcesz czuć się ciężko przez wiele godzin, kiedy musisz siedzieć bez większych możliwości poruszania się.

Rozciągnij się i przejdź przez długość korytarza

Dopóki nie śpisz lub nie jest to pora posiłku, warto od czasu do czasu wstać i przejść się po samolocie, aby rozciągnąć i poruszać nogami, szyją i ramionami. Zależy od linii lotniczej, ale niektóre linie lotnicze mają obszar, w którym można zatrzymać się na chwilę, aby się porozciągać. Staraj się to robić w miarę możliwości bez przeszkadzania innym.