Pomysł na niezapomnianie wakacje – rejs statkiem

Prawdopodobnie masz z góry założone wyobrażenie o tym, czym jest rejs. Obecnie jednak istnieje niezliczona ilość rodzajów rejsów. Są ogromne statki z wszelkimi atrakcjami, ale są też mniejsze, bardziej kameralne.

Niektóre sięgają aż po najbardziej klasyczne kierunki, jak Wenecja czy porty karaibskie. Ale są też takie, które płyną do odległych fiordów Norwegii, czy tylko po Bałtyku..

Jeśli więc chcesz wybrać się w rejs, poświęć trochę czasu na wybór trasy i rodzaju statku. Jesteśmy pewni, że znajdziesz coś dla siebie. To jedna z pierwszych zalet tego typu podróży – duża różnorodność. Oto kilka zalet wakacji na statku!

Wiele atrakcji na pokładzie

Nie powinniśmy myśleć, że łódź, na której płyniemy, jest po prostu środkiem transportu między jednym portem a drugim. Nic bardziej mylnego.

Na statkach wycieczkowych możemy znaleźć nie tylko zwykłe baseny, siłownie i spa. Są też spektakle, teatry, sklepy, kasyna… Są też wszelkiego rodzaju zajęcia, od warsztatów dla dzieci po pogadanki kulturalne. Ta ogromna różnorodność zajęć i wydarzeń na samym statku sprawia, że rejsy są idealną opcją dla turystyki rodzinnej. Wszyscy domownicy będą mieli na pokładzie opcje wypoczynku, ci starsi i ci młodsi, ci bardziej aktywni i ci mniej niespokojni. Każdy znajdzie coś do zrobienia.

Podróżowanie statkiem jest tańsze niż myślisz

Cena rejsu obejmuje zakwaterowanie na pokładzie, transfery z portu do portu, nieskończoną ilość aktywności, o których wspomnieliśmy oraz pełne wyżywienie w różnych restauracjach. Ponadto każdy statek wycieczkowy ma swoją specyfikę, jeśli chodzi o oferowanie promocji na wycieczki i różne usługi czy zabiegi. Tak więc,  w końcu zdasz sobie sprawę, że rejs może być znacznie bardziej ekonomiczny niż mógłbyś podejrzewać. Jeśli interesuje Cię podróżowanie statkiem po morzu bałtyckim, to niezbędne informacje znajdziesz w https://jastrzebia24.pl

Zrelaksuj się i ciesz się wakacjami

Wycieczki, zajęcia, pokazy itp. z tego wszystkiego można korzystać podczas rejsu. Ale jeśli chcesz się po prostu zrelaksować, to też możesz to zrobić.

Typowy obraz pasażerów rejsów wycieczkowych to ten, w którym zamawiają koktajl i leżą na leżaku przy basenie. Tam morska bryza i lekki ruch łodzi będą cię kołysać, aż poznasz co to uczucie szczęścia. Niewątpliwie będzie to jedno z najlepszych wspomnień z rejsu.