Meksyk dla ciekawych: Coba

Kto w czasie wycieczki po Meksyku będzie chciał spotkać się z Majami, ten koniecznie powinien odwiedzić miejscowość o nazwie Coba. Ta majańska wioska znana jest z licznych atrakcji, przy czym jej dumą jest strefa archeologiczna. Co warto wiedzieć na temat tego niezwykłego miejsca?

Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę w meksykańskiej miejscowości Coba?

Miejscowość Coba znana była doskonale jeszcze w czasach prekolumbijskich, przy czym najlepszym okresem w jej dziejach był VII-X wiek. W tym czasie to niezwykłe miasto zajmowało powierzchnię ponad 50 kilometrów kwadratowych, mogło się tez pochwalić ogromną ilością mieszkańców. Wiadomo, że dawniej na terenie tej miejscowości znajdowało się ponad 6500 budowli. Dziś o dawnych dziejach Coby przypomina nam zaledwie kilka obiektów, którym udało się szczęśliwie przetrwać do naszych czasów. W gronie tych zabytków, obok których nie można przejść obojętnie, znajduje się Kościół, czyli La Iglesia – więcej dla osób chcących zwiedzić zabytkowe obiekty znajdziemy na Turystyka Info. To potężna piramida, która liczy sobie aż 25 metrów wysokości, a jej podstawa ma 40 na 50 metrów. W pobliżu tej budowli można dostrzec inne ciekawe obiekty. Jednym z nich jest dawny pałac, do dziś zachwycający ogromnymi dziedzińcami.

Co jeszcze ciekawi tutaj turystów?

Turystów intryguje też boisko do peloty – starożytnej gry w piłkę, oraz piramida znana jako Grupo de las Pinturas (czyli Zespół Malowideł). Nie lada gratką jest tu Nohoch Mul (Wielki Kopiec), czyli największa piramida Majów, z jaką można się spotkać podczas wycieczki po Jukatanie. Obiekt ten liczy sobie aż 42 metry wysokości, a dzięki takim wymiarom skutecznie przyciąga uwagę zwiedzających.

Coba to wyjątkowe atrakcje i piękne budowle, dzięki którym każdy z nas może odbyć w tym miejscu zadziwiającą podróż w czasie. To jedno z tych miejsc, którym w czasie wycieczki po Meksyku z pewnością warto poświęcić swą uwagę.