Popularny tunezyjski kurort Hammamet – czym, przyciąga turystów?

tunis

Gorąca Tunezja jest świetnym wyborem na wakacyjny kierunek. Oferuje ciepłe morze, rozległe plaże i luksusowe hotele. To wszystko otoczone tropikalną roślinnością i skąpane w afrykańskim słońcu. Z pewnością jest miejscem, gdzie, można oderwać się od swojej codzienności i błogo wypocząć. Nie zabraknie też rozrywki i sportowych atrakcji. Do jednego z najchętniej wybieranych kurortów w Tunezji należy Hammamet. To miasto położone nad Morzem Śródziemnym z wieloma zabytkami, bardzo starą medyną i pięknym wybrzeżem.

Hammamet zwany rajskim ogrodem! Jakie atrakcje oferuje?

Popularny kurort Hammamet słynie ze wspaniałych plaż i bujnej roślinności. Piaszczyste plaże zalewane błękitnie krystalicznym, ciepłym morzem zachwycają swoim urokiem i zapewniają świetne warunki do odpoczynku i uprawiania sportów wodnych. W Hammamet znajduje się bardzo stara medyna – tradycyjna, arabska dzielnica, która jest pełna ciekawych zabytków. Jednocześnie w mieście nie brakuje nowoczesnych kompleksów, a do najmłodszych i najpopularniejszych dzielnic zalicza się Yasmine.

Warto też dodać, że w mieście znajduje się największa w Tunezji marina, która oferuje miejsca, aż dla 700 jachtów i łodzi. Napotkamy tu również wiele uroczych ogrodów. Do ciekawych punktów miasta z pewnością można zaliczyć Kasbah, czyli zabytkowy fort oraz Pupput, czyli pozostałości starożytnej rzymskiej osady. Wiele atrakcji znajduje, się też w bliskiej okolicy miasta np. Nabeul (miasto słynące z wyrobów ceramicznych) Z Hammamet z łatwością można też dostać się do stolicy kraju, czyli do Tunis, czy też uroczego miasteczka Sidi Bou Said położonego na klifie i słynącego z biało-niebieskiej zabudowy.

Albo zawsze możesz wybrać się na wczasy w polskie klimaty, jak choćby nad nasze piękne morze. Jeżeli odwiedzisz naszą drugą stronę dowiesz się, jak wyglądają najwspanialsze miejsca rozrywkowe w Koszalinie. Naprawdę warto!