Hurghada – jak można spędzić tu czas?

Wczasy w Egipcie to jedna z ciekawszych propozycji dla turystów marzących o słońcu, pięknych plażach i spacerach wśród starożytnych budowli. Ten kierunek od lat cieszy się dużą popularnością, a znane biura podróży kuszą nas ciekawymi ofertami wypoczynku last minute. Jednym z tych miejsc, które cieszą się duża popularnością wśród turystów, jest Hurghada.

Co warto wiedzieć o tym kurorcie?

Hurghada to dawna wioska rybacka, która dziś stała się jednym z najważniejszych kurortów na świecie. Skąd taka popularność? Piękne widoki na Morze Czerwone oraz dostęp do pięknych plaż to bez wątpienia wielki atut. Hurghada może się też pochwalić dobrym zagospodarowaniem i sporą ilością hoteli, dzięki czemu każdy z nas może spędzić wczasy w Egipcie i nacieszyć się komfortowymi warunkami pobytu. Dla tych, którzy postanowią zatrzymać się właśnie w tym kurorcie, lokalne biura podróży przygotowały wiele atrakcji.

Popularne kurorty w Polsce – poznaj bliżej Międzyzdroje!

Jedną z ciekawszych propozycji są wycieczkowe rejsy i podwodne wyprawy, w czasie których można poznać Morze Czerwone i jego sekrety. Pływanie z delfinami, możliwość podziwiania pięknych raf koralowych oraz wizyta na zatopionym statku – oto wybrane oferty, z których turyści spędzający wczasy w Egipcie korzystają bardzo chętnie. Biura podróży mają też wiele ciekawych ofert dla tych, którzy chcą poznać dzieje Egiptu i zobaczyć jego najcenniejsze zabytki. Wycieczki na Synaj, wycieczki do Kairu oraz możliwość zobaczenia słynnego Luksoru – oto kolejne propozycje, dzięki którym wczasy w Egipcie stają się ciekawym i pouczającym zarazem wydarzeniem.