Poznajmy egipskie atrakcje na wschód od Nilu

Turyści odwiedzający Egipt mogą ujrzeć na własne oczy największe atrakcje tego kraju. A jedną z nich jest sam Nil – rzeka, dzięki której w starożytnych czasach mogła się w tym gorącym państwie rozwijać jedna z najpotężniejszych cywilizacji świata.

Atrakcje na wschód od Nilu

Nil i tereny położone nad jego brzegami kuszą turystów swym surowym pięknem. Szczególnie interesujące są obszary leżące na wschód od tej rzeki. Tutejsze krajobrazy zachwycają swymi piaskami, górzystym wybrzeżem Morza Czerwonego oraz skalistymi wzniesieniami Synaju. Tu również można ujrzeć kolejną z wyjątkowych egipskich atrakcji – Kanał Sueski, tak chętnie przemierzany przez liczne statki.

Inną atrakcją w tej części krainy faraonów są beduińskie osiedla. Jednym z nich jest Al.-Arisz – osiedle leżące na terenie Synaju, na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Dziś beduiński charakter tego miejsca nieco ustąpił na rzecz nowoczesnych kurortów oraz ośrodków wypoczynkowych.

Co warto odwiedzić?

Na wschodnim wybrzeżu Synaju warto odwiedzić również Dahab. Tu dwa światy łączą się ze sobą. Obok tradycyjnej, beduińskiej wioski powstała tu nowoczesna dzielnica turystyczna, pełna luksusowych hoteli. Turyści, którzy tu przybywają, mogą przede wszystkim skorzystać z szerokiej oferty zajęć związanych z nurkowaniem. Nic dziwnego – wszak okoliczne rafy koralowe uchodzą za wyjątkowo piękne.

Warto dodać, że szukając rozrywkowych atrakcji bliżej Polski, a nawet w Polsce, to warto sprawdzić atrakcje rozrywkowe w Tychach. Co mają do zaoferowania polskie miejscowości? Okazuje się, że również całkiem sporo.

Kolejną interesującą miejscowością, a jednocześnie popularnym kurortem w tej części Egiptu, jest Hurgada. Dawna wioska rybacka dziś jest turystycznym rajem zarówno dla nurków, jak i miłośników plażowania.
Na wschód od Nilu znajduje się również inna atrakcja. To największa na terenie Synaju oaza Firan, którą w okresie wczesnego chrześcijaństwa zamieszkiwali mnisi i pustelnicy. Do dziś zachowały się tu ślady dawnych budowli, choć obecnie najważniejszym obiektem jest tu wzniesiona w XIX stuleciu kaplica poświęcona Mojżeszowi. Innym godnym zwiedzenia obiektem na terenie oazy są ruiny pochodzącego z IV wieku pałacu biskupiego.