Co wziąć ze sobą do hostelu?

Spośród najbardziej pamiętnych, najzabawniejszych i najdziwniejszych doświadczeń, o których może opowiedzieć każdy podróżnik, najprawdopodobniej zdarzyły się one w hostelu. Historie będą zaczynać się od zdań typu: „najdziwniejsza rzecz, jaka mi się przytrafiła, była w hostelu…”; „kiedy podróżowałem przez …., zatrzymałem się w tym hostelu na odludziu”; „moich najlepszych podróżniczych przyjaciół poznałem w hostelu itd.

Hostele są niesamowitymi miejscami, aby poznać ludzi i mieć miejsce do spania bez wydawania dużo pieniędzy. Butikowe hostele w Wenecji, imprezowe hostele w Budapeszcie, gdzie ich motto brzmi „będziesz miał szczęście, jeśli uda ci się cokolwiek zapamiętać”, hostele urządzone jak więzienia w Goa lub hostele, które są nawet lepsze niż hotele. Ale nawet jeśli hostele są pełnymi zabawy i niesamowitymi miejscami, aby rozpocząć kolejną przygodę trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, aby Twoja podróż byłą niezapomniana.

W przeciwieństwie do hoteli, w hostelach trzeba będzie mieć przy sobie minimum niezbędnych rzeczy osobistych, aby być w stanie przetrwać i mieć przyjemny pobyt, takich jak:

Ręcznik. Większość hosteli nie da Ci darmowego ręcznika, jak w hotelach, w niektórych z nich można jednak wypożyczyć ręcznik. Moja rada jest taka, aby zawsze mieć przy sobie mały, szybkoschnący ręcznik, to nie tylko wyposażenie na pobyt w hostelu, to podstawowe wyposażenie każdego podróżnika.

Sandały. W Azji nauczyłem się nosić sandały przez cały czas, odstawiłem buty na bok i teraz jest to część mojego podstawowego wyposażenia. Wolę je od butów, nawet gdy cały dzień chodzę po mieście. Jeśli planujesz zatrzymać się w hostelach, gdzie prysznic jest prawdopodobnie wspólny, to są one koniecznością.

Kłódka. Większość hosteli da ci miejsce do przechowywania rzeczy, jeśli masz szczęście, zapewnią ci kłódkę sami lub będzie to zamek szyfrowy, ale standardem jest, że nie, musisz mieć swój własny zamek. Dlatego mała lub duża kłódka, w zależności od upodobań, będzie bardzo pomocna.

Maska do spania. Zawsze nabijałem się z ludzi, którzy używali tych masek do spania, wydawało mi się to przesadą, ale są one jedną z tych rzeczy, które po spróbowaniu ich rozumiesz, dlaczego są tak popularne.

Wyobraź sobie, że śpisz spokojnie i nagle w środku snu budzi cię oślepiające światło. Nie, nie widzisz światełka w tunelu, to tylko jeden z twoich współlokatorów, który wrócił z imprezy o 4 nad ranem, a ponieważ nie mógł znaleźć swojego łóżka, pomyślał, że to dobry pomysł, aby oświetlić cały pokój. Teraz, czy rozumiesz korzyści płynące z ubierania tej maski?