Porady podczas podroży do Kolumbii

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, trzymaj się z dala od najbardziej turystycznych dzielnic

Jeśli podróżujesz z ograniczonym budżetem i chcesz zaoszczędzić jak najwięcej, zalecam, abyś starał się unikać najbardziej turystycznych dzielnic w każdym miejscu. Na przykład, obszar Cartagena jest jednym z najdroższych z powodu tego, że jest tak turystyczny, ale jeśli pójdziesz trochę z dala od centrum miasta możesz znaleźć tanie hostele do spania i tanie miejsca do znalezienia posiłków. Rzecz w tym, żeby szukać, zawsze są jakieś opcje, jeśli nie chcesz wydawać zbyt wiele pieniędzy.

Rozmawiaj z ludźmi

Coś, co mnie bardzo zaskoczyło w Kolumbijczykach, to ich życzliwość i dobre traktowanie turystów. Zawsze witają Cię z uśmiechem, a jeśli o coś zapytasz, starają się wytłumaczyć Ci w najbardziej dokładny i przyjazny sposób. Polecam aby spróbować z nimi porozmawiać, dowiedzieć się więcej o ich miastach i życiu. Uwierz mi, że wiele się nauczysz i pomoże Ci to lepiej zrozumieć Kolumbię.

Transport w Kolumbii

Aby się przemieszczać polecam w miarę możliwości korzystać z transportu publicznego, jest tani i działa całkiem dobrze. Jeśli nie jest to możliwe lub musisz udać się w konkretne miejsce, możesz skorzystać z taksówki lub Ubera. Uważaj tylko na taksówkarzy, bo spotkałam wielu, którzy chcą Was oszukać. Jeśli zamierzasz wsiąść do taksówki, poszukaj taksówki „sitio” lub zanim wsiądziesz zapytaj, ile pieniędzy będą od Ciebie wymagać.

Jeśli chodzi o Uber, należy wspomnieć o czymś ważnym: Sama aplikacja ma zakaz używania w Kolumbii, zgodnie z tym, co mi powiedziano, to z powodu umowy, która została zawarta z taksówkarzami. Usługa działa jednak bez zarzutu. W małych miastach, znajdziesz głównie opcje takie jak autobusy, busy, motocykle, a nawet jeepy do poruszania się.

Zawsze pytaj przed przyjęciem lub zakupem jakiegokolwiek towaru lub usługi.

Kilka razy zdarzyło mi się, że kiedy chciałem coś kupić, ludzie nie chcieli mi powiedzieć, ile to kosztuje. W Kolumbii często zdarza się, że ludzie próbują cię w jakiś sposób oszukać, oferują ci towar lub usługę, a następnie mówią, że jesteś winien kwotę pieniędzy, której nigdy nie zgodziłeś się zapłacić. Zalecam nigdy nie akceptować niczego, dopóki nie wiesz dokładnie, ile zapłacisz, w ten sposób nie nie zostaniesz oszukany. Należy być bardzo ostrożnym, szczególnie w rejonach turystycznych.