Czas na wakacje w Egipcie!

Ten artykuł dotyczący podróży do Egiptu pomoże Ci przygotować się do wycieczki do jednego z najbardziej fascynujących krajów na świecie, której na pewno nigdy nie zapomnisz. Znany jako kraj faraonów i naznaczony przez Nil, Egipt pozwoli Ci odkryć jedną z najstarszych i najbardziej zaawansowanych cywilizacji w historii poprzez wiele z jego najbardziej znanych miejsc. Kair, gdzie zaniemówisz na widok piramid egipskich, podróżuj wzdłuż mitycznego Nilu odwiedzając starożytne świątynie, szukaj grobowców faraonów w Dolinie Królów lub docierając do cudownego Abu Simbel, idealnego zakończenia każdej wycieczki do Egiptu.

1. Która pora roku jest najlepsza na podróż?

Najlepszy czas na podróż do Egiptu to okres od marca do maja oraz od września do listopada. W tym okresie unikniesz najgorętszych i najzimniejszych miesięcy, bo choć pogoda jest gorąca i sucha prawie przez cały rok, to w lipcu i sierpniu termometry szybują powyżej 40 stopni.

W przypadku, gdy mogą Państwo podróżować tylko latem, zalecamy, aby wszystkie wizyty skoncentrować na wczesnych godzinach dnia, kiedy temperatury są jeszcze znośne. Jeśli chcesz spędzić wakacje relaksując się na plaży lub nurkując, najlepszym okresem jest czas od maja do września.

2. Bezpieczeństwo

Obecna sytuacja w tym kraju ustabilizowała się po kilku latach, w których niestety turystyka całkowicie zanikła z powodu braku bezpieczeństwa spowodowanego atakami terrorystycznymi i Arabską Wiosną. W ostatnich latach turystyka odbudowuje się, aż do osiągnięcia przychodów, które zaczynają przypominać te z najlepszych lat, więc z pewnością możemy powiedzieć, że obecnie wyjazd do Egiptu jest bardzo bezpieczny.

Ponadto należy pamiętać, że turystyka jest jednym z głównych źródeł dochodu kraju, a rząd przeznacza wiele środków na zagwarantowanie bezpieczeństwa we wszystkich miejscach turystycznych i hotelach.

3. Wymagania dotyczące wjazdu do kraju

Aby wjechać do kraju, oprócz posiadania paszportu o ważności minimum 6 miesięcy, potrzebna jest wiza na 30 dni. Wizę można uzyskać na lotnisku w miejscu przylotu lub z wyprzedzeniem online na stronie rządowej. W obu przypadkach cena wynosi 25 dolarów i jeśli zapłacisz w euro, zwrócą ci resztę w funtach egipskich. Jedną z najlepszych wskazówek dotyczących podróży do Egiptu i innych krajów jest to, aby zawsze mieć przy sobie jedną lub więcej kopii paszportu w wersji papierowej i drugą w chmurze, na koncie e-mail, Google Drive lub Dropbox.